minj
Lokality


Z výměny a koupě:


   V této záložce naleznete valnou většinu mých vzorků z nákupů či výměn, kterými jsem si doplnil sbírku. Samozřejmě čas od času takto získané vzorky pošlu dál (když seženu lepší kus), takže zdaleka né vše co zde najdete je součástí mé aktuální sbírky. Až do roku 2020 jsem všechny vzorky dával do jediného alba, které díky tomu bylo poměrně nepřehledné. Od roku 2021 má pak každý rok vlastní album. V roce 2023 jsem rozdělil původní velké album na jednotlivá alba, takže je vše aktuálně dostatečně přehledné.
2023
   V roce 2023 jsem řešil spoustu soukromých problémů a byl jsem pracovně dost vytížený, takže ani na koupi kamenů nebylo moc financí. Především díky kamarádovi se mi však podařilo získat několik velmi pěkných sbírkových ukázek minerálů i zkamenělin jako je třeba Euryptid v náhledu.


2022
   V roce 2022 jsem měl díky rekonstrukci domu úplně jiné starosti, a tak je tato galerie poměrně malá. Přesto jsem koupil několik zajímavých vzorků, které stojí za povšimnutí.


2021
   V roce 2021 jsem zpočátku pokoupil několik vltavínů, poté se ke mě dostala pěkná sbírka fosílií jak od nás, tak z Maroka. Nakonec jsem koupil sbírku kamaráda Petra Šístka, která tvoří valnou většinu galerie. V galerii jsou ale také nějaké další doplňující vzorky z různoých nákupů.


2020
   V roce 2020 jsem mnoho vzorků nepokoupil, jelikož jsem byl finančně tak trochu vyždímaný z dvou let nákupu vltavínů. Nicméně v závěru roku jsem koupil část sbírky jednoho sběratele z Děčína převážně s regionálními záležitostmi.


2019
   V roce 2019 doznívala má zelená horečka kolem vltavínů, takže jsem kupoval především tyto naše zelené tektity, ale mimo ně jsem se opět zaměřoval spíše na svůj region.


2018
   V roce 2018 pro mě byl výrazně "zelený", jelikož jsem propadl vltavínům. Na jejich nákup padly veškeré úspory určené na nákup nového auta, ale nemohu říct, že by to byly špatně investované peníze.


2017
   V roce 2017 jsem se zaměřil na klasické ukázky z celé ČR. Sehnal jsem například pěkné leštěné acháty z Horní Halže, uraninit z Příbrami, cerusit ze Stříbra, karfolit z Krásna, sekaninait z Borů a mnohé další klasické ukázky minerálů.


2016
   V roce 2016 mnoho vzorků díky koupím nepřibylo, ale opět jsem se snažil spíše zaměřovat na svůj cílový region kolem Ústí nad Labem.


2015
   V roce 2015 se mi sbírka rozrostla opravdu výrazně a to díky daru sběratele J. Havlíčka, který mi poslal za rady kolem lokkalit v Českém středohoří 36 kg těžký balík plný vzorků z Vysočiny.


2014
   V roce 2014 jsem nejprve dost vzorků vyměnil s kamarádem Petrem Třebínem (např. Malenice či lokality z Vysočiny). Následně jsem propadl nákupu levných (a nekvalitních) vzorků z Příbrami a nakonec jsem ještě výměnou získal další (nepříliš kvalitní) vzorky z Moravy a Slezska.


2013
   V roce 2013 jsem se začal mnohem více zaměřovat na svůj region, především pak na lokality v Krušných horách a podle toho také dané album vypadá.


2012
   Toto hromadné album obsahuje mé koupené či vyměněné vzorky z let 2008 - 2012. Najdete zde tedy opravdu všehochuť vzorků spíše horší kvality.Jakub Mysliveček ©