minj
Lokality


Úvod

Vítejte na mých osobních stránkách o minerálech a zkamenělinách. Pravidelně zde najdete reportáže z mých výprav na minerály, zkameněliny či další nerostné záležitosti, ale také reportáže z různých zajímavých akcí jako jsou burzy či exkurze. Tato stránka je hlavně takový zápisník z mých výprav a galerie mých minerálů a zkamenělin, kde můžete načerpat inspiraci na výlety nebo třeba informace do různých odborných prací. Mimo samotné reportáže zde najdete zpracované informace o některých českých lokalitách, minerálech a také několik tématicky zaměřených článků. Také mi můžete napsat e-mail pokud budete mít nějaké otázky ohledně minerálů či lokalit (mysli.warp@seznam.cz). Doufám, že se vám můj web bude líbit a naleznete zde užitečné informace.

Na všechny fotografie, videa a texty umístěné zde na stránkách se vztahují autorská práva (zákon č. 121/2000 Sb.) a nelze je bez mého souhlasu dále šířit nebo jinak využívat.

Historie 201324.12. 2013

pf2014

   Krásné prožití Vánočních svátků, úspěšný nový rok a bohatou sběratelskou sezónu 2014 vám přejí
                                                                                                        strankymineraly.wz.cz.knottl

   A kdyby jste se během svátků nudili, tak jsem pro vás zpracoval i další dvě reportáže z lokalit, které pravidělně navštěvujeme.

Řepčice u Litoměric   více
Krupka - Knöttel   více10.12. 2013

burza

   S drobným zpožděním ale přece přináším reportáž ze čtvrtého ročníku burzy v Teplicích a na ní navazující výpravu do Vrchoslavi + jsme na začátku října navštívili dvě legendární zeolitové lokality u Ústí nad Labem.

Teplická burza (4. ročník), Vrchoslav u Teplic   více
Mariánská skála v Ústí nad Labem, Dolní Zálezly   více3.11. 2013

vrabce

   Po více než měsíci je zde první vysokoškolská aktualizace. Pracoval jsem na ní 3 dny a stále ještě chybí obrazový materiál k lokalitě Černá v Pošumaví, který doplním co nejdříve (pravděpodobně příští víkend). Navíc došlo k nemilé věci a to k poškození disku v mém počítači, takže jsem přišel o všechny nezálohované fotky. Proto u některých následujících reportáží psaných v době od září do půlky října nebude tolik fotek z lokalit.

A nyní již k aktualizaci samotné:

   Bylo přidáno 5 reportáží ze zářijové návštěvy jižních Čech. Také byla aktualizována galerie v záložce
"Sbírka - z výměny a koupě". No a nakonec jsem se konečně přemluvil k nafocení cca poloviny přebytků určených k výměně a prodeji (najdete je zde nebo v menu v příslušné záložce). Přeji příjemné počtení v této pravděpodobně poslední větší letošní aktualizaci a pokusím se co nejdříve zpřístupnit i obrazovou přílohu v reportáži z Černé v Pošumaví.

Korosecko - Vrábečsko   více
Hořice na Šumavě   více
Moravice u Frymburka   více
Chlum nad Malší   více
Černá v Pošumaví   více27.9. 2013

line

   Druhou ze tří akcí letošních prázdnin byla návštěva jihozápadních Čech s Martinem. Kromě jednoho posledního dne pobytu, kdy jsme byli již přešutrovaní, jsme plně využii čas k chození po šutrech. A investovaný čas se tentokrát na 100% vyplatil. Navíc jsme znovuobjevili jednu lokalitu a to hned stříbra!

Líně u Plzně   více
Milence u Nýrska, Pancíř u Železné Rudy   více
Stará znovuobjevená lokalita stříbrných rud   více

   Na závěr připomenu, že se zítra koná burza v budově Teplického gymnázia a to od 9,00!6.9. 2013

Pozvánka na 4. ročník amatérské mineralogické a paleontologické burzy v Teplicích dne 28.9. 2013   více5.9. 2013

hradiste

   Přidány 2 reportáže ze 4 severočeských lokalit. Začátkem července jsme navštívili Mariánskou skálu opět s velkým úspěchem a začátkem srpna jsme konečně navštívili také některé lokality Centrálních Krušných hor. Do "Databáze minerálů" byly přidány minerály "Sádrovec" a "Siderit".

Mariánská skála v Ústí nad Labem   více
Centrální Krušné hory   více29.7. 2013

tuf

   Revize lokality Libochovany (vrch Deblík) - první návštěva byla úspěšná, takže jsme se na lokalitu po týdnu ještě jednou s Pepou vrátili.
 
Libochovany - vrch Deblík (1. návštěva)   více
Libochovany - vrch Deblík (2. návštěva)   více

   Pokud sledujete tyto stránky pravidelně, zřejmě jste si všimli, že letos jsem zde nenapsal své prázdninové plány. Důvodem je velmi komplikovaná situace posledních 3 měsíců. Všechny plánované akce (Krkonoše 2013, Lipno 2013 atd...) tedy padly. Prozatím nebudu nic slibovat, ale pokud vše dobře vyjde, tak první srpnový týden strávím u Martina na chatě poblíž Klatov a tak byste se mohli těšit na nějaké zajímavější reportáže, než jen omílání stále toho samého (myslím tím Mariánskou skálu a Krupku). No a pokud nepadne ani poslední letošní velká plánovaná akce a to Lipno září 2013, tak se můžete těšit na několik dalších reportáží.
   Jak bude aktualizace stránek pokračovat po 1. říjnu (můj nástup na VŠ) prozatím nevím, ale chtěl bych zůstat alespoň u jedné reportáže za měsíc. Držte nám palce, ať se vše povede!5.7. 2013

vrchoslav

   Doplněny dvě výpravy z našich oblíbených lokalit. V poslední době se mi v e-mailové schránce objevují stížnosti na nedstatečné varování ohledně nebezpečí na lokalitě Vrchoslav u Teplic. Proto opět opakuji: Vstup do propadlin a dobývek je VELICE NEBEZPEČNÝ a je zakázán! Poddolovaná krajina se může kdykoliv dále propadat a proto NELZE sběr minerálů na této lokalitě doporučit. Důkazem může být například fotka nedávno propadlého kusu země, na jehož místě se vytvořila velká a velmi hluboká propadlina.

Mariánská skála v Ústí nad Labem   více
Vrchoslav u Teplic   více19.6. 2013

   Rád bych požádal pána, se kterým jsem se dnes potkal ve Vrchoslavi, jestli by mi mohl napsat mail na mysli.warp@seznam.cz. Chtěl bych se omluvit - chyba byla opravdu na mé straně a popřípadě se udobřit. Děkuji18.6. 2013

knottl

   Předem se omlouvám za né moc častou aktualizaci stránek - bohužel jsme byli zastiženi povodněmi, a tak na šutry není moc čas. Díky maturitě jsem však neměl moc času ani před povodněmi, takže dnes doplňuji reportáž z dubnové výpravy do Krupky + přidávám dva minerály do sekce "Databáze minerálů" a to Topaz a Erytrín. Do konce týdne se pokusím také doplnit reportáž z prozatím poslední výpravy a to květnovou Mariánskou skálu. Děkuji za pochopení.

Krupka - Knöttel   více25.5. 2013

natrolity

   Konečně je po maturitě a tak bude snad dost času na doplnění několika reportáží a návštěvu spousty lokalit, jelikož maturitní zkouška nám všem co jsme letos maturovali dopadla úspěšně! Pro začátek doplněny reportáže z výprav na tentokrát blíže neurčené lokality.

Dolní Zálezly   více
Suletice u Velkého Března   více28.4. 2013

kyanit

   Tak jsem se po delší době přemluvil k vyfocení vzorků z jarní návštěvy Lipna + přidány vzorky do záložky "Výměna / prodej" z lokalit Mariánská skála a Moravice. Letošní vltavíny bohužel nevyšli kvůli všudypřítomné řepce a dlouho trvající zimě a sněhu, díky kterému by na polích nebylo nic vidět.

Moravice u Frymburka více
Dolní Třebonín více


facebook


   Sledujete mé stránky a chcete být průběžně informováni o mé činnosti, plánech a aktualizacích? V tom případě bych vás rád pozval na svou stránku na Facebooku. Najdete mne tam pod názvem Stránky minerály na adrese http://www.facebook.com/StrankyMineraly . Na stránce můžete zveřejňovat vaše úspěchy a nálezy nebo mne požádat o pomoc s určením vzorků atp... Všechny správné fanoušky rád uvidím. ;-)16.4. 2013

kamosi

   Konečně zpracované dvě starší reportáže z první poloviny března.

Hořenec u Bíliny   více
Mariánská skála v Ústí nad Labem   více


27.7. 2013

rokle

   Přidána neplánovaná, ale velmi úspěšná výprava do Divoké rokle u Mojžíře. více + byla aktualizována nabídka některých minerálů v sekci "Výměna / prodej". Byly přidány vzorky z lokalit: Divoká rokle u Mojžíře, Jeníkov u Duchcova, Vrchoslav u Teplic a Mariánská skála v Ústí nad Labem.17.3. 2013

cicov

   Přidána reportáž z únorové polní výpravy na legendární českou lokalitu Hořenec u Bíliny. více


Soutěž nález roku 2012 - vyhlášení

   Bylo to poměrně těžké, ale nakonec jsme společně s Dominikem a Martinem vybrali nejlepších 10 vzorků, které jste poslali do soutěže o nejlepší nález loňského roku. Zde je jejich vyhlášení. Všem soutěžícím děkuji za účast a snad se zůčastníte i příští rok! ;)1.3. 2013

Soutěž nález roku 2012 - nominace

   Pro dnešní den již ukončuji možnost přihlášení do soutěže o nejlepší nález roku 2012. Děkuji za účast všem soutěžícím, kteří poslali fotky svých krásných nálezů. Nejlepších 10 vzorků bude vyhlášeno v první polovině března. Pokud si chcete prohlédnout nominaci, tak můžete zde .13.2. 2013

marianka

   Velmi vydařená výprava do lomu Mariánská skála v Ústí nad Labem, tentokrát s novým kolegou.   více

   Rád bych Vás znovu upozornil, že sále probíhá soutěž "Nález roku 2012". Detaily naleznete níže. Prozatím se zúčastní 4 sběratelé (včetně Martina a mě), takže to na více jak 10 vyhlášených vzorků nevypadá... Každého soutěžícího velmi uvítám!27.1. 2013

   Jako novinku bych chtěl tento rok vyhlásit soutěž Nález roku 2012. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv. Každý může poslat fotky max. 4 vzorků (pokud chcete poslat více fotek od stejného vzorku, není problém). Vzorek musí být nalezeny během roku 2012 a musí se jednat o vlastní nález! Vzorek může být jak z ČR, tak i ze zahraničí. U fotky musí být uveden název minerálu/ů a lokalita. Vzorky bude hodnotit tří členná porota (tedy Dominik, Martin a já) a budou hodnocena tři kritéria: kvalita, estetika a vzácnost. Fotky mi posílejte na mail mysli.warp@seznam.cz. Uzávěrka soutěže je 28. února 2013 a vyhlášení bude začátkem března. Celkem bude vyhlášeno 10, 15 či 20 nejlepších vzorků podle účasti a jejich fotky budou zobrazeny zde na stránkách i se jmény nálezců. 27.1. 2013

rokle

   První letošní výprava. Tentokrát nám nevyšla klasická vánoční výprava, takže jsme si to alespoň doplnili výpravou novoroční. Reportáž psal tentokrát Martin.

Divoká rokle u Mojžíře   více27.1. 2013

strankymineraly.wz.cz (verze 3.00)


   A opět po více jak měsíci předělávání jsem dnes konečně dokončil předělávání stránek na novou verzi.
Co je tedy nového? Předně byla opravena většina chyb a překlepů ze všech textů. Reportáže jsou lépe zpracované, přibyly některé nové části článků, při kliknutí na fotografii se fotografie zobrazí ve větší velikosti, do záložky "Ostatní", která byla přejmenována na "Sbírky kamarádů" konečně přibyly Dominikovy fotky vzorků a v záložce "O mně" najdete také historii stránek.

   Byla také přidána záložka "Doporučená literatura"   více

   Věřím že se vám nové stránky budou líbit.Optimalizováno pro prohlížeče Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera a Safari.


mozilla chrome opera safariJakub Mysliveček ©