minj
Lokality


Úvod

Vítejte na mých osobních stránkách o minerálech a zkamenělinách. Pravidelně zde najdete reportáže z mých výprav na minerály, zkameněliny či další nerostné záležitosti, ale také reportáže z různých zajímavých akcí jako jsou burzy či exkurze. Tato stránka je hlavně takový zápisník z mých výprav a galerie mých minerálů a zkamenělin, kde můžete načerpat inspiraci na výlety nebo třeba informace do různých odborných prací. Mimo samotné reportáže zde najdete zpracované informace o některých českých lokalitách, minerálech a také několik tématicky zaměřených článků. Také mi můžete napsat e-mail pokud budete mít nějaké otázky ohledně minerálů či lokalit (mysli.warp@seznam.cz). Doufám, že se vám můj web bude líbit a naleznete zde užitečné informace.

Na všechny fotografie, videa a texty umístěné zde na stránkách se vztahují autorská práva (zákon č. 121/2000 Sb.) a nelze je bez mého souhlasu dále šířit nebo jinak využívat.

Historie 201624.12. 2016

pf2017


   Rok se s rokem sešel a jsou tu zase Vánoce a Nový rok. A tím i končí další rok, ze kterého jak pevně věřím máte ve sbírkách nové krásné nálezy minerálů či zkamenělin. Přeji vám příjemné prožití vánočních svátků a do příštího roku vám všem opět přeji, aby se ke vzorkům z tohoto roku přidaly i další kousky z roku následujícího. :)

   A na závěr ještě přidávám  poslední dvě letošní reportáže z pěkných říjnových výprav s kamarády Martinem a Dominikem.

Jeníkov u Duchcova více
Loučná pod Klínovcem, Ametystová Halže více


22.12. 2016

libochovany

    Patnáctý díl seriálu "Mineralogických střed" je zároveň také posledním letošním dílem v tomto seriálu. Dnes se podíváme na mou oblíbenou lokalitu kalcitu a augitu poblíž Libochovan na Ústecku. V seriálu budu pokračovat pravděpodobně zase za rok na podzim.

15. Zajímavá lokalita kalcitu a augitu z vrchu Deblík u Libochovan více


14.12. 2016

horeneckyaragonit

   Ve čtrnáctém dílu seriálu „Mineralogických střed“ navštívíme legendární českou lokalitu aragonitu Hořenec u Bíliny, která již od 19. století poskytuje velmi kvalitní ukázky tohoto minerálu. Výrazný vrch Číčov nebo také starým názvem Hořenecký špičák je dnes chráněnou přírodní rezervací, kde je sběr minerálů zakázán. Okolí vrchu však skromné možnosti nálezu poskytuje.

14. Hořenec u Bíliny - světoznámá lokalita aragonitu a její dnešní stav více


7.12. 2016

novelokality

   V dnešním již třináctém díle ze seriálu "Mineralogických střed" se podíváme na to, jak hledat nové mineralogické a paleontologické lokality. Když se totiž budeme jako sběratelé stále jen několika stejnými lokalitami je jasné, že se časem tato místa vyčerpají a nebude zde již nic k nalezení. Proto je důležité hledat nová nebo zapomenutá zajímavá místa.

13. Hledání nových mineralogických a paleontologických lokalit více


   A přidávám také plakát k poslední letošní mineralogické burze konané opět ve Stanici přírodovědců na Smíchově, která se bude konat v neděli 11.12. 2016. Bohužel já osobně letos na burze nebudu, jelikož mi do toho přišlo něco důležitějšího, ale mé kamarády Martina, Dominika a Honzu zde naleznete, přičemž budou vystavovat ve skleníku.

Určitě se přijďte podívat na poslední burzu tohoto roku. ;)

Datum a čas konání: 11.12. 2016 od 9:00 do 16:00
Místo konání: Stanice přírodovědců, Drtinova 1a, Praha
Informace a přihlášky: Vlasta Coufalová (coufalova@ddmpraha.cz), kamenet.cz


burzasmichov


30.11. 2016

marianskaskala

   Ve dvanáctém dílu ze seriálu "Mineralogických střed" si povíme o jedné klasické české mineralogické lokalitě, která se raritně nachází přímo v centru jednoho z našich krajských měst Ústí nad Labem. Toto těleso vulkanického původu terciérního stáří již přes jedno století láká vědce i sběratele minerálů. V roce 2020 má přijít ukončení těžby na tomto ložisku.

12. Klasická mineralogická lokalita Mariánská skála v Ústí nad Labem více


   Mimo to jsem také trochu upravil a aktualizoval záložku "Oblíbené weby", aby informace o tom, které weby jsou aktivní a zajímavé byly stále aktuální. :)


23.11. 2016

torbernit

   Po téměř roční pauze pokračuji v psaní článků v seriálu „Mineralogických střed“. Tento seriál u vás čtenářů minulý rok sklidil úspěch a tak jsem si připravil dalších 5 článků, které do Vánoc budou každou středu na stránkách v pravidelných aktualizacích.

   V jedenáctém dílu ze seriálu "Mineralogických střed" si povíme něco o nedávných nových výskytech sekundárních minerálů uranu na fluoritovém ložisku Vrchoslav u Teplic, které jsme s kolegou a kamarádem Jiřím Mánkem učinili za posledních několik let při systematickém mapování ložiska.

11. Nové nálezy uranových sekundárních minerálů z ložiska Vrchoslav u Teplic více


20.10. 2016

slovensko

   Přináším zbrusu nové reportáže ze čtyřdenní SGA exkurze na Slovensko. Za tyto 4 dny jsme se podívali na řadu lokalit v centrální části Slovenska, především v okolí Banské Bystrice a Banské Štiavnice. Z návštěvy lokality Piesky a exkurze do dolu Rozália (posledního činného zlatého dolu ve Střední Evropě) jsem také vytvořil dvě krátká videa, která naleznete pod reportážemi. A znovu připomínám, že tato videa nemají představit lokalitu jako takovou, ale pouze vytváří vizuální přílohu k reportážím!

SGA exkurze na Slovensko 1. den více
SGA exkurze na Slovensko 2. den více
SGA exkurze na Slovensko 3. den více
SGA exkurze na Slovensko 4. den více


4.10. 2016

exkurze

   Po delší době opět přidávám reportáž a tentokrát dokonce z naší poslední exkurze konané před třemi dny. Exkurzi jsme vedli do jižní části Českého středohoří po jiné trase, než byla exkurze začátkem července a účastníci tedy viděli jiné lokality a nasbírali si jiné minerály. Tato exkurze byla poslední tento rok a další exkurze byla naplánována až na jaro příštího roku.

Naše exkurze - České středohoří (trasa B) více


22.9. 2016

Pozvánka na 7. ročník amatérské burzy minerálů a zkamenělin v Teplicích

   Upozorňuji, že v sobotu 24.9. proběhne v Teplicích 7. ročník amatérské burzy minerálu a zkamenělin. Tato burza je známá díky své vysoké úrovni a je bez šmuků. Pro zájemce přikládám plakát burzy zde.


Datum a čas konání: 24.9. 2016 od 9:00 do 14:00
Místo konání: Gymnázium v Teplicích, ul. Čs. Dobrovolců
Informace a přihlášky: Zdeněk Dvořák (Duxit@seznam.cz)


13.9. 2016

Pozvánky na mineralogické a paleontologické výstavy (podzim 2016)

   Podzim je v mysli mnoha sběratelů minerálů a zkamenělin období, kdy končí sběratelská sezóna a je příhodný čas k návštěvám burz a různých výstav. Letos bych chtěl upozornit především na dvě velice zajímavé výstavy. Obě si jistě zaslouží vaši pozornost.


Začněme výstavou s mineralogickou tématikou s názvem Drahé kameny Českomoravské vrchoviny
(oficiální pozvánka zde).

Termín: 29.9. - 27.11. 2016
Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava (Masarykovo nám. 57/58, Jihlava)


Druhou výstavou konanou v podobném termínu je výstava zkamenělin rostlin a živočichů období třetihor lokality Kučlín u Bíliny (oficiální pozvánka zde).

Termín: 29.9. 2016 od 17:00 (vernisáž), 30.9. - 31.12. 2016
Místo: Oblastní muzeum v Mostě (ul. Československé armády 1360, Most)


8.9. 2016

Pozvánka na exkurzi do Českého středohoří (trasa B)

   Rád bych vás tímto příspěvkem pozval na naši oficíální exkurzi, kterou budeme konat opět do oblasti Českého středohoří, avšak tentokrát půjdeme na jiné lokality především v jižní části tohoto vulkanického pohoří. Více informací o exkurzi najdete zde. Exkurze je maximálně pro prvních 10 osob, které se přihlásí.

Všichni zájemci jsou vítáni! ;)

Aktualizace: Všechna místa jsou již plná. Prosím další přihlášky již neposílejte. Děkuji


29.8. 2016

krakonos

   Po týdenní odstávce stránek konečně přináším reportáže z naší letošní vícedenní expedice po šutrech nazvané expedice Krakonoš. Tentokrát jsme se totiž vydali směr Podkrkonoší a Krkonoše. Tři dny na šutrech byly velice příjemné a počasí nám letos přálo, takže aktivní odpočinek nebyl ani tak náročný. Jen škoda té hořké tečky na závěr... Už se ale těším na podobnou akci příští rok. :)

Expedice Krakonoš 1. den více
Expedice Krakonoš 2. den více
Expedice Krakonoš 3. den více


22.8. 2016

antipepik

   Dnešním dnem bych chtěl veřejně vystoupit proti zveřejňování lokalit jistým sběratelem z jihozápadních Čech! Autor těchto videí svou činností nepřímo likviduje jednu lokalitu za druhou a je jen na nás sběratelích minerálů, zda-li budeme toto konání podporovat nebo jej jasně odmítneme... pokračování na článek zde


11.8. 2016

podlipa

   Tato aktualizace je z našich červencových výprav, kterých bylo sice několik, ale pouze o některých se dá psát. První reportáž je z naší návštěvy Krupky - Knöttlu, kde jsme se s Martinem zastavili na haldě Bismutka. Druhá reportáž je ze slovenské lokality Ľubietová - Podlipa. Tento rok jsem se podíval pouze na Podlipu a Reinera jsem vynechal, jelikož jsme zde byli se Zuzkou na dovolené a kameny jsou samozřejmě až druhotné. :) Z návštěvy Ľubietové jsem vytvořil také další krátké video doplňující reportáž.

Krupka - Knöttl více
Ľubietová - Podlipa více


7.8. 2016

exkurze

   Po měsíci konečně přidávám slíbenou aktualizaci. Nakonec jsem před odjezdem na Slovensko neměl moc času na přípravu této aktualizace a tak jsem si konečně dnes našel den volna na malý refresh stránek. :) V této aktualizaci jsou 3 nové reportáže, přičemž první je paleontologicky zaměřená a je z poslední paleo exkurze v rámci exkurzí UK. Další reportáž je pokračování z našeho výzkumu na lokalitě Rytina soutěska a poslední reportáž bych vyzdvihl, jelikož je z naší první exkurze, kterou jsme oficíálně pořádali a to do oblasti Českého středohoří. Pro České středohoří jsem vymyslel celkem dvě trasy a tato exkurze vedla po trase A. Snad se vám budou reportáže líbit a na příští exkurzi se vás přihlásí více. :)

Úpohlavy více
Rytina soutěska více
Naše exkurze - České středohoří (trasa A) více


6.7. 2016

rytina

   Konečně jsem si našel trochu času a zpracoval reportáže a většinu fotek z červnových výprav. První část přináším dnes a druhou část můžete čekat snad v pondělí před mým odjezdem na Slovensko. V první části naleznete výpravy za mými oblíbenými zeolity Českého středohoří. :) K jednotlivým reportážím jsem se rozhodl nově přidávat štítky, aby bylo jasné, kterého geologického odvětví se daná reportáž týká (např. Mineralogie, Paleontologie, Mineralogické burzy, atp...).

Rytina soutěska více
Mariánská skála, Rytina soutěska více


1.7. 2016

   Tak jako každým rokem je i dnes čas na malou rekapitulaci. Dnes je to totiž přesně 6 let od chvíle, kdy jsem tyto stránky spustil. Musím uznat, že v té době jsem mineralogii a paleontologii vůbec nerozumněl (a stále mám především v paleontologii velké mezery) a chtěl jsem se se svými nálezy pouze pochlubit ostatním sběratelům. 1.7. 2010 jsem vůbec nepředpokládal, že se stránky dostanou tak daleko a s dnešními více jak 70 000 shlédnutími jsem velice spokojen. Dá se říci, že návštěvnost stránek stále stoupá a za týden sem zavítá kolem 500 lidí, což je skvělé číslo. Také vám všem děkuji za podporu bez které bych již stránky nejspíše netvořil.
   V poslední době mám však celkem silné pochybnosti, zda-li jsou tyto stránky přínosem nebo jsou spíše na obtíž. Nebudu nic skrývat a řeknu pravdu. Aktuální situace kolem zveřejňování lokalit je alarmující. Jedna internetová televize patřící jistému sběrateli totiž silně narušuje tak dlouho trvající relativní klid v tom co se dá zveřejnit a co prostě ne. Vždy jsem byl ke zvěřejňování lokalit spíše nakloněn, ale v poslední době si musím dávat velký pozor co píši a co zveřejňuji, jelikož každá lákavá informace může mít za následek vytvoření videa z lokality a tím její naprostou devastaci. A ano, já vím, že mezi návštěvníky těchto stránek se najde spousta zastánců těchto videí, ale nejen z osobního zjištění jsem prostě přesvědčen o tom, že téměř každá lokalita, která byla takto zveřejněna byla nebo bude do 2 let od vytvoření videa totálně přesbírána a v horším případě úplně vysbírána nebo překopána. O tom kdo za může se zde nebavím, jen poukazuji na jasný důsledek této činnosti. Toť můj názor na aktuální situaci a mé dilema o budoucnosti stránek. Nechci toto ničení lokalit podporovat a proto celkem silně uvažuji o ukončení činnosti těchto stránek, do kterých jsem dal velmi mnoho svého volného času a které vytvářím proto, aby bylo vidět co se dá aktuálně na našich lokalitách najít. Jaký je váš názor na toto téma? Budu rád, když mi dáte vědět buď na naši facebookovou skupinu nebo pište na email mysli.warp@seznam.cz.

   Mé plány na toto léto jsou prozatím pouze dva a to blízká návštěva Slovenska. Doufám, že se zde opět podívám na haldy u obce Ľubietová a bohužel více si toho neslibuji, jelikož asi nebude čas. :) No a druhý plán, na který se velmi těším je opět společná několikadenní výprava s kamarády, tentokrát do oblasti Podkrkonoší a Krkonoš. Snad se vše vydaří a z léta přibude něco pěkného ve sbírce i vám. ;)

Autor stránek


25.6. 2016

ricany

   Dnešní 1. ročník amatérské mineralogické burzy v Říčanech byl příjemnou tečkou burzovní sezóny před letošními prázdninami. Doufám, že příští rok se bude burza opět konat! :) Výjimečně také uvádím reportáž dříve, než reportáže z jiných výprav, které se konaly před burzou a zatím nebyly publikovány.

Burza Říčany 1. ročník více


22.6. 2016

exkurze

   Jako minulý rok jsem se i letos zúčastnil paleontologických exkurzí u nás na fakultě, které se mi minulý rok velice líbili. Letos jsem si dal nějaké repete lokalit, kde jsem byl už loni, ale navštívil jsem i několik nových míst. Přestože je tato aktualizace zaměřena především na paleontologii i mineralogii byl částečně věnován čas. Z návštěvy lokality Otvovice jsem vytvořil další krátké video, které naleznete tam co obvykle (pod reportáží a v sekci Videa).

Kosov u Berouna více
Hlubočepy - Železniční zářez více
Kralupy nad Vltavou - Lobeč, Otvovice více
Pecínov u Kladna více
Důl Bílina více


   A na závěr chci připomenout dvě věci. Zaprvé že se již tuto sobotu koná první ročník amatérské mineralogické burzy v Říčanech u Prahy, kde budete moci potkat i nás jako vystavovatele. Podrobné info o burze naleznete o něco níže v aktualizaci ze dne 18.5. 2016.
 
   A za druhé bych vám rád nabídl účast na naší exkurzi do Českého středohoří, která se bude konat dne 2.7. 2016. Prozatím máme potvrzené pouze 3 účastníky, takže místa je ještě dost. Bližší informace naleznete zde.


10.6. 2016

halze

   Tato aktualice bude tentokrát z výprav konaných na začátku května do Krušných hor, kdy jsem navštívil dvě známé lokality téro sběratelské oblasti. Z první výpravy jsem udělal také krátké video, které jako obvykle naleznete v odkaze pod reportáží či v záložce "Videa".

Horní Blatná - halda Concordia více
Ametystová Halže více


Pozvánka na exkurzi do Českého středohoří

   Mimo to bych vás také rád pozval na první oficíální exkurzi, kterou budeme konat a to do oblasti Českého středohoří. Více informací o exkurzi najdete zde. Všichni zájemci jsou vítáni! ;) Nezapomeňte však, že exkurze je maximálně pro 10 osob, takže kdo dřív přijde, ten dřív jede...


18.5. 2016

rokle

   Tato aktualizace bude trochu více bohatá. Naleznete zde totiž dvě nové reportáže ze tří lokalit navštívených na přelomu dubna a května a také dvě nová videa, která najdete jak pod jedním článkem, tak také v záložce "Videa". 

Lokalita amfibolu a augitu v Českém středohoří více
Divoká rokle a Trmice v Ústí nad Labem více


Pozvánka na burzu v Říčanech u Prahy

   A také bych vás rád pozval na 1. ročník amatérské mineralogické burzy v Říčanech u Prahy, kde budeme vystavovat. Tato burza už teď vypadá na pěknou akci, kterou ocení ti praví sběretelé minerálů a jedná se o akci v naprostém kontrastu kupříkladu s akcí konanou o posledním víkendu v Praze. Věřím, že burza bude plná opravdových šutráků a že zde nebude moc obchodníků a korálkářů. Pro vystavovatele je cena za plochu velmi příjemná a pro návštěvníky je zde celá řada zajímavých doprovodných programů.

Datum a čas konání: 25.6. 2016 od 9:00 do 16:00
Místo konání: 1. ZŠ Říčany, Masarykovo náměstí 71
Informace a přihlášky: Pavel Bednář (1zs@1zs.ricany.cz)

Určitě se přijďte podívat. ;)


ricany

28.4. 2016

jezuitskarokle

   Jarní počasí přímo vybízí k tomu jít ven na šutry a tak jsme vyrazili. Minulý týden jsme se v úterý společně s Jirkou podívali na starou zeolitovou lokalitu Dolní Zálezly a následně jsme ještě na chvíli zašli na Mariánskou skálu. Druhý den jsem se sám vydal na paleontologickou výpravu do Jezuistké rokle a odnesl si řadu pěkných ukázek miocénní flóry.

Dolní Zálezly, Mariánská skála více
Jezuitská rokle více

   Využil jsem také deštivé neděle před dvěma týdny k dalšímu třízení sbírky a přebytků. Vyřadil a nafotil jsem přibližně dalších 100 vzorků, které nyní nabízím v záložce "Výměna / prodej". Nově nabízené vzorky pocházejí z lokalit Mariánská skála, Krupka - Knöttl, Krupka - Vrchoslav, Pustý vrch u Folknářů, Brná a Soutěsky u Děčína.


14.4. 2016

exkurze

   Přidávám dvě nové reportáže. Jedna z nich je klasická reportáž z naší výpravy za zeolity Českého středohoří, ale druhá reportáž popisuje průběh naší první exkurze do Krupky na revír Knöttl (Bohosudov). Exkurze zatím nebyla veřejná, jelikož jsem si provádění chtěl vyzkoušet v menším počtu lidí, ale příští exkurze již veřejná bude (pro omezený počet zájemců) a budete o ní předem informováni zde na stránkách.

Pustý vrch u Folknářů více
Naše exkurze - Krupka (Knöttl, žíla Lukáš) více


31.3. 2016

vrchoslav

    Krupka - Vrchoslav a Pustý vrch u Folknářů jsou naše velmi oblíbené lokality a každé jaro se sem podíváme. Ani tento rok nebyl výjímkou a my si odvezli několik krásných vzorků a také příjemných vzpomínek. Z Vrchoslavi jsem také vytvořil nové a zatím nejdelší video, jelikož bylo rozhodně co točit. Odkaz na video najdete zatím pouze pod reportáží a do dané záložky ho doplním později.

Krupka - Vrchoslav více
Pustý vrch u Folknářů více

   Také jsem po delší době probral několik beden se vzorky (jelikož už to nemám kam dávat) a tak jsem vyfotil cca 100 nových vzorků do sekce "Výměna / prodej".


17.3. 2016

burzalipa

   Report z 35. setkání sběratelů minerálů a zkamenělin v České Lípě více


Soutěž nález roku 2015 - vyhlášení

   A máme zde vyhlášení nejlepších nejlepších 10 vzorků (původně mělo být vyhlášeno pouze nejlepších 5, ale nakonec jsem si to rozmyslel), které jste poslali do soutěže o nejlepší nález loňského roku. Zde je jejich vyhlášení. Soutěž dopadla relativně dle mého očekávání. Všem soutěžícím děkuji za účast a snad se zúčastníte i příští rok! ;)


11.3. 2016

marianka

   Revize naších oblíbených lokalit... :)

Krupka - Vrchoslav více
Mariánská skála více


Soutěž nález roku 2015 - nominace

   A máme zde letošní nominace do soutěže Nález roku 2015. Účast v tomto roce je poměrně slušná a letošní nominace si můžete prohlédnouti zde . Vyhlášení nejlepších 5ti vzorků bude nejpozději 17. března.


3.3. 2016

Pozvánka na burzu v České Lípě.

   Rád bych vás pozval na 35. ročník českolipského setkání mineralogů a paleontologů. Na burze budeme vystavovat a jedná se pravděpodobně o poslední burzu, kterou navštívme v této burzovní sezóně. Ještě přemýšlíme o účasti na burze v Říčanech, ale to ještě vůbec není jisté. Takže pokud se s námi chcete setkat, pokecat si o šutrech nebo třeba něco pomoci určit, tak zde budeme a je možnost nás odchytit u stolů. :)

Datum a čas konání: 5.3. 2016 od 8:00 do 14:00
Místo konání: Gymnásium Česká Lípa, Žitavská 2969
Informace a přihlášky: Pavel Rückl (pavel.ruckl@volny.cz)

   Určitě přijďte... Těšíme se na vás!


16.2. 2016

dobrna

   Revize našich dvou oblíbených lokalit. Nejdříve jsme se letos poprvé podívali do Krupky na Knöttl a poté jsme se s Jirkou zajeli na zeolitovou lokalitu Dobranka u Dobrné.

Krupka - Knöttl více
Dobranka u Dobrné více

   A konečně jsem si našel trochu času a vyřadil několik desítek vzorků z depozitářů. Naleznete je v nabídce "Výměna a prodej". Především zde nalezente vzorky z Krupky, ale také z mnoha dalších lokalit.

   Rád bych také upozornil, že do konce února probíhá soutěž o nejlepší nález roku 2015. Pravidla soutěže naleznete v aktualizaci z 18.1. 2016. Všichni jsou vítáni, zatím do soutěže zaslaly vzorky 3 sběratelé.


26.1. 2016

burza

   Přidávám report z burzy ve Strašnicích konané tuto sobotu (23.1. 2016) v budově místní ZŠ.

12. amatérská burza minerálů Strašnice více


22.1. 2016

jenikov

   Přidávám dvě reportáže z letošních prvních výprav za šutry, které se nesly v poměrně ledovém suchu. Jednu reportáž psal tentokrát Martin, jelikož na lokalitě zažil doslova boj o holý život... A přibylo také nové video a to z výpravy do Jeníkova. Video naleznete pod reportáží nebo v záložce "Videa" a podsložce "Videa z lokalit".

Lokalita amfibolu v Českém středohoří více
Jeníkov u Duchcova více

   A zárověň připomínám, že zítra se koná první letošní burza minerálů a to v Praze Strašnicích. Bližší info naleznete v jedné z aktualizací dne 18.1. 2016 níže.


18.1. 2016

mednik

   A jako poslední dnešní příspěvek přidávám tři poslední reportáže z minulého roku. Jedna z reportáží je staršího data (9.10. 2015) a nebyla dosud uveřejněna, jelikož jsme na lokalitu měli v plánu se vrátit a danou bohatou část dokopat. Přeji příjemné počtení a pokoukání. :)

Jeníkov u Duchcova více
Mědník u Měděnce, Loučná pod Klínovcem více
Jezuitská rokle více


18.1. 2016

Soutěž Nález roku 2015

   Po roční pauze, kdy tato soutěž probíhala na jiném webu vyhlašuji soutěž o nejlepší nález loňského roku. Věřím že se najde dostatek zájemců, kteří se budou chtít pochlubit svými nejlepšími nálezy a probojovat se konkurencí až na první místo. :)

Pravidla soutěže:

   Soutěže se může zůčastnit kdokoliv. Každý sběratel může poslat fotky max. 2 vzorků (pokud chcete poslat více fotek od stejného vzorku, není problém). Vzorky musí být nalezeny během roku 2015 a musí se jednat o vlastní nálezy! Můžete posílat jen vzorky nalezené v České nebo Slovenské republice! U fotky musí být uveden název minerálu/ů a lokalita. Vzorky bude hodnotit pěti členná porota a budou hodnocena tři kritéria:

1. kvalita = jak vzorek vypadá po stránce poškození po nálezu (poškození krystalů apod)
2. estetika = vizuální dojem
3. vzácnost = zde jsou brány v potaz možnosti nálezu na danné lokalitě či vzácnost výskytu daného minerálu

   Fotky mi posílejte na mail mysli.warp@seznam.cz. Uzávěrka soutěže je 29. února 2016 a vyhlášení bude začátkem března. Celkem bude vyhlášeno 5 - 10 nejlepších vzorků podle účasti a jejich fotky budou zobrazeny zde na stránkách i se jmény nálezců. Všichni zájemci jsou vítáni!


18.1. 2016

   Chtěl bych upozornit na blížící se amatérskou mineralogickou burzu, která se bude konat v Praze - Strašnicích. Na burze budeme opět vystavovat a bude možnost s námi (dle aktuální situace) pokecat a případně se na něco pozeptat. Takzvané akta x vzorky sebou. :) Z fotek vyfocených na mobil se minerály určují většnou velmi špatně...

Další informace o burze:

Datum a čas konání: 23.1. 2016 od 9:00 do 16:00
Místo konání: ZŠ Brigádníků 510/14, Praha 10
Spojení: Z metra A Strašnická tram č.7 do stanice Zborov, z metra A Želivského tram č.5 a 13 do stanice Zborov, dále 3 min chůze kolem parku.
Informace a přihlášky: PhDr. Michal Glykner (burzaglykner@seznam.cz)

   Určitě přijďte na první letošní mineralogickou burzu konanou u nás. Těšíme se na vás!


18.1. 2016

   Tak jako každý rok proběhla revize stránek, která tentokrát byla spojena především s velmi rozsáhlým přepisem odkazů téměř na celých stránkách. Chyby byly způsobeny koncem podpory české diakritiky v programu, který pro psaní stránek používám a tak již v červnu vznikl jeden velký problém. Cokoliv nového se nahrálo mohlo kdykoliv znepřístupnit řadu dalších stránek, které byly s tímto souborem spojeny společným odkazem (například odkazem na Databázi minerálů). Po téměř 2 měsíční práci na stránkách by již vše mělo fungovat správně. Pokud však najdete nějaký nefunkční odkaz určitě mi napište email na adresu mysli.warp@seznam.cz . Klidně pošlete pouze odkaz na nefunkční link a budu moc rád. Stránky tvořím především pro vás a nefunkční odkazy na reportáže či jiné příspěvky jsou jen na obtíž. Proto budu moc rád, když s rozvojem webu (například i zajímavými novými napády na rozvoj webu) přispějete. :)

   Přeji vám spoustu krásných nálezů a příjemných sběratelských zážitků do roku 2016 a lovu zdar! Nebo spíše Zdař Bůh! :)

AutorOptimalizováno pro prohlížeče Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera a Safari.


mozilla chrome opera safari

Jakub Mysliveček ©