ceskestredohori
Lokality

s historie 2012
h historie 2011
s historie 2010
s chystané
s lokality ČR
s databáze minerálů

Články

s Zveřej
ňování lokalit?

s Pomůcky pro sběratele

s Nová lokalita augitu,
kalcitu a dalších minerálů
v Českém středohoří

s Rýžování
Galerie

s sbírka minerály
s sbírka minerály 2011
s moje zkameněliny
s fotky z lokalit
s vzorky z lokalit
s sbírka - z výměn a
koupě

s ostatní
Další

s o mně
s návštěvní kniha 
s fórum
s oblíbené weby
s banner
Historie 2012

Vítejte na mých osobních stránkách o minerálech a zkamenělinách. Pravidelně sem budu uvádět nové články z právě navštívených
lokalit nebo z lokalit, které se chystám v blízké době navštívit. Tato stránka je hlavně takový zápisník z mých výprav a galerie mých minerálů a zkamenělin. Na stránce oblíbené weby naleznete další stránky, které se týkají geologie (mineralogie, paleontologie, petrologie), a které se mi líbí. Také mi můžete napsat e-mail pokud budete mít bližší otázky ohledně kamenů (mysli.warp@seznam.cz).
Doufám, že se vám můj web bude líbit a naleznete zde potřebné informace.

Lokality
- v sekci historie naleznete zápisky z mých výprav
- lokality, které se chystám v blízké době navštívit naleznete v sekci chystané
- v sekci " Lokality ČR " naleznete popisy a fotografie minerálů z uřčité lokality + stručný výčet minerálů či zkamenělin
- v sekci " Databáze minerálů " naleznete charakteristiku minerálů ze severních čech, které se mi podařilo najít

Články
- tématicky zaměřené články

Galerie
- zde naleznete mou výstavní část sbírky minerálů a zkamenělin
- pokud si chcete prohlédnou lokality, tak jejich fotky naleznete v sekci "Fotky z lokalit"
- pokud si však chcete prohlédnout fotky vzorků z lokalit naleznete je v sekci "Vzorky z lokalit"
- vzorky které jsem vyměnil či koupil mají svou vlastní sekci "Sbírka - z výměn a koupě"
- při výpravách jezdím se svými kolegy sběrately, takže jejich nejlepší vzorky naleznete v sekci "Ostatní"

Další
- otázky k vám: záležitosti se kterými potřebuji pomoci
- o mně: zde naleznete mou charakteristiku + historii stránek
- návštěvní kniha: pokud se chcete nějak vyjádřit nebo mi nechat vzkaz
- oblíbené weby: další šutrácké stránky, které se mi líbí

24.12. 2012
pf2013


   Tak proroctví Májů se nakonec díky Bohu nenaplnilo, takže vám všem přeji to nejlepší v roce 2013. Ať je na nás paní příroda hodná a nadělí nám stějně jako v předchozích úspěšných letech hodně šutrů a snad i nějaké ty zbrusu nové lokality. Veselé Vánoce a šťastný Nový rok vám přeje tým strankymineraly.wz.cz (jestli to tak můžu napsat :D ).

   
jenikov

   No a jelikož se zima trochu opozdila, tak jsme ještě týden před prvním adventem vyrazili na již od léta plánovanou výpravu do Jeníkova, tentokrát na kalcity a pyrity. více + do záložky "Databáze minerálů" přidány další dva minerály - Torbernit a Aurichalcit.

9.12. 2012
natrolit

   Pozdní podzimní návštěva nejznámějšího severočeského lomu - Mariánská skála více. Přidány fotky typických vzorků ze štoly 5. květen do galerie Krupky Vrchoslavy (ve spodní části galerie) více + do záložky "Databáze minerálů" byly přidány minerály Kuprit a Ferrimolybdit.

20.11. 2012
repcice vrchoslav

   Revize našich typických podzimních lokalit. Do záložky "Databáze minerálů" přidány minerály Kryptomelan a Měď + aktualizována záložka "Oblíbené weby".

 Řepčice více
 Krupka - Vrchoslav více

5.11. 2012
cihan annin

   Podzimní výprava s Martinem do Jihozápadních Čech zkomplikovaná nemocí, ale přeci jen jsme našli několik zajímavých vzorků.
 
 Číháň, Sobětice více
 Annín více

27.10. 2012
fluorit

   Podzimní výprava na fluority do Vrchoslavi. více

12.10. 2012
trebonin grafit cerna kyanit

   Výjimečná zářijová výprava do Jižních Čech, tentokrát i s Martinem. Za tři dny jsme zde navštívili celkem pět lokalit, přičemž vltavín jsme nenašli opět ani jeden a nejvydařenějšími lokalitami byly Dolní Třebonín a Moravice.
 
 Dolní Třebonín, Krasejovka více
 Bližná, Černá v Pošumaví více
 Moravice více

5.10. 2012
rokle

   Opětovná návštěva zeolitové lokality Rokle. více

21.9. 2012
amfiboly rokle

   Zajímavé srpnové výpravy s Martinem po Českém středohoří.

 Lokalita amfibolu více
 Rokle více

3.9. 2012
line annin cihan lhota

 autor: Martin Pluhař
 
   Mé čtyři prázdinové Šumavské výpravy, které dopadly 50:50 dvě celkem vydařené výpravy a dvě výpravy které zrovna dobré nebyly.

 Dvě vydařené výpravy:
  Líně více
                              Annín více
 Dvě méně vydařené výravy: Číhaň více
                                            Lužanská Nová ves více


25.8. 2012
beryl kyanit cerna

   Poslední prázdninová "expedice", tentokrát opět do jižních Čech. Poslední výprava do Kašperských hor opět letos nevyšla, takže zase nic. Místo toho se budu pomalu připravovat do školy a bude-li čas, tak navštívím nějakou severočeskou lokalitu ještě do začátku školního roku. Tento školní rok budu na jaře maturovat, takže už bohužel nebudu mít tolik času na šutry. To znamená, že nebudou tak časté aktualizace (do teď cca. 2x za měsíc a od teď asi 1x za měsíc). Všechno bude podmíněné časem, ale nebojte se - stránky alespoň v dohledné době budou funkční a to také díky kamarádům, kteří budou někdy provádět aktualizace. Prozatím si ale užijte následující reportáže.

 Velká jihočeská výprava více
 Moravice více
 Černá v Pošumaví více

   DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ: Na lokalitě andalusitů Lipno nad Vltavou je pravděpodobnost nálezu nějakého lepšího vzorku již velmi malá, kvůli začátku stavby neznámé budovy. Pokud hodláte tuto lokalitu v dohledné době navštívit, radím Vám "čím dříve, tím lépe". Stále se zde nacházejí fleky, kde se prozatím nestaví, ty ale nebudou už moc dlouho přístupné (nanejvíš 2 - 3 měsíce).

20.8. 2012
moldava

   Srpnová výprava na fluoritové ložisko Moldava. více

5.8. 2012
repcice jenikov krupka

   Prázdninové výpravy s Martinem. Bylo pěkné počasí a času spoustu, proč se tedy nevydat na šutry... Kvůli nedostatku úložného prostoru jsem udělal pravidelné protřídění krabic. Spoustu vzorků šlo do záhonů (pravdu pěkná dekorace) a vzorky, které mi bylo líto vyhodit jsem dal na výměnu. Jedná se o cca. 50 vzorků, které naleznete v sekci "Výměna a prodej".

 Řepčice více
 Jeníkov více
 Krupka (Knottl, žíla Lukáš) více

25.7. 2012
doubravice studenec cernydul ponikla ryzoviste

   Velká "Krkonošská" výprava dopadla úspěšně! Za jeden týden jsem navštívil celkem sedm lokalit z Krkonoš a Podkrkonoší. Přeji pěkné počteníčko.

 Doubravice více
 Studenec více
 Černý Důl - uranový průzkum + Vrchlabí více
 Poniklá více
 Harrachov - Rýžoviště více
 Medvědín více

8.7. 2012
lukov marianka

   Dvě vydařené předprázdninové výpravy. Lukov více , Mariánská skála více + do záložky "Databáze minerálů" přidán minerál Amfibol (obecný).

1.7. 2012

   Dnes jsou to přesně dva roky, kdy byly tyto stránky spuštěny. Před pár dny se počet zobrazení přehoupl přes nádherných 5000 shlédnutí a denně se na stránky podívá kolem 10 lidí. Moc vám všem děkuji za stálé sledování mých stránek. Stejně jako minulý rok i tento rok nebude bez novinek. Tou hlavní je již rok slíbený článek "Rýžování", který by vás měl zasvětit do tohoto způsobu hledání minerálů a někdy také zkamenělin. Dále přibyla záložka "Sbírka - z výměn a koupě" v sekci Galerie, kde budou k vidění vzorky, které jsem vyměnil s ostatními sběrately nebo koupil na burzách. Poslední novinkou je záložka "Ostatní" v sekci Galerie. Ta bude zpřístupněna ihned až dostanu fotky vzorků od kamarádů, které právě zde naleznete.

   Co plánuji o prázdninách? Moje plány jsou téměř stejné jako poslední dva roky, ale tentokrát se vyskytnou menší změny.

1. První část prázdnin strávím doma v Ústí nad Labem, takže jistě budeme s kamarády pokračovat v návštěvách severočeských lokalit.
2. Jeden týden v červenci budu v Krkonoších, kam se letos velice těším. Mým hlavním plánem jsou lokality s výskytem uranových minerálů, jelikož již mám radiometr a mohl bych tedy něco najít. Lokality podkrkonoší ale v žádném případě šidit nebudu...
3. Co by to bylo za prázdniny bez výpravy do jižních Čech na Lipensko... Opět se těším na spolupráci s Petrem Třebínem a návštěvu místních lokalit.
4. Pokud vše vyjde tak jak má, podívám se také do oblasti Kašperských hor a to především s rýžovací pánví.

   No a to jsou mé plány. Všem vám přeji hodně pěkných nálezů v letní sezóně 2012. Zdař Bůh!

23.6. 2012
cinovec

   Výprava za účelem zhodnocení možností sběru na lokalitě Cínovec více
3.6. 2012
rozhledna

   Revize lokality thomsonitu Pustý vrch u Folknářů více + přidány vzorky do sekce "Výměna / prodej" z této lokality.

26.5. 2012
halda

   Celkový průzkum Krupky - Preiselberku více + přibyly vzorky do sekce "Výměna / prodej" (Krupka - Vrchoslav).

15.5. 2012
vymena

   Nedávno jsem vyměnil některé své "jihočeské" minerály za krásné vzorky z Krupky. Jedná se o několik vzorků z 80. let pocházející ze štoly Barbora na Knottlu. Mezi typickými ukázkami křemenů s fialovými krychlemi fluoritu jsou mezi vzorky jsou také biotity, dva krupkaity a dva wolframity. Bismutiny jsem bohužel nesehnal, jelikož se podle ústního zdělení v atmosférických podmínkách nedochovají příliš dlouho...
   Pokud si chcete prohlédnout fotky těchto vzorků, umístil jsem je do galerie minerálů Krupky - Knottlu v záložce "Vzorky z lokalit" nebo zde . Do záložky "Databáze minerálů" byly také přidány minerály Krupkait a Wolframit.

30.4. 2012
starahalda

   Nědělní výprava na Krupku - Knottl za novými nálezy. více  + do záložky "Databáze minerálů" přidán Chalkopyrit a upraveny minerály Apatit a Kasiterit.

14.4. 2012
zezice pegmatit repcice

   Velikonoční výpravy na zajímavé lokality. Lokalita vzácných zeolitů Žežice (či Farský vrch) více , lokalita přeměněných hornin u Libochovan více a klasická lokalita Řepčice více .
   Do sekce Výměna / prodej přibyly nové vzorky více .

24.3. 2012
vykop

   Jarní průzkum Cínovce a následná návštěva lokality Krupka - Vrchoslav. více

19.3. 2012
kosin koroseckydvur cervenymlyn moravice

   Jarní prázdniny jsem strávil na Lipensku. Tentokrát jsem nevěděl, jak to zde bude se sněhem, takže jsem neměl nic moc naplánovaného na okolí Lipna a spíše jsem se připravil na polní lokality v nižších polohách. Košín + Korosecký Dvůr + Červený mlýn více , Moravice více Přidělal jsem také pokračování k článku "Zveřejňování lokalit", kde pod původním článkem naleznete ještě pokračování o nelegální těžbě vltavínů a zajímavé fotky.

26.2. 2012
natrolit

   První letošní výprava. Tentokrát za zeolity na lokalitu Dobranka u Dobrné. více
5.2. 2012
chabazit trabice natrolit

   Doplnění výprav z roku 2011. Minulý rok byl pro mě z mineralogického hlediska velmi produktivní, tak se to snad neodrazí v tomto roce a bude zase co publikovat.

Řepčice více
Libochovany více
Mariánská skála více

5.2. 2012

Nová verze stránek!

   Konečně po víc než měsíčním předělávání stránek je zde již třetí verze stránek. Stránky jsem předělal kvůli mnoha nepřestnostem, nefungujícím odkazům, nepřehlednosti a mnoha dalším chybám. Stránky by se již měly bez problému zobrazovat i na menších monitorech bez neustálého posunování lišty doprava  a doleva. Přesto jsem však nevyřešil problém se zalamováním stránek doleva na internetovém prohlížeči Windows Internet Explorer. Bezchybně se stránky zobrazují na prohlížečích Mozila Firefox, Opera a Google Chrome. Na ostatních prohlížečích mohou stránky fungovat také bezchybně, ale nejsou vyzkoušené.

   Přidal jsem také sekci Výměna / prodej více

   Doufám, že se vám budou nové stránky líbit a kdyby jste našly nějaké chyby, prosím napište mi na mysli.warp@seznam.cz. Děkuji

Optimalizováno pro prohlížeče Mozilla Firefox, Google Chrome a Opera.

mozillafirefox googlechrome opera