minj

Lokality
- navštívené
- nejnovější
- chystané
- objevené

Galerie
- moje minerály
- moje zkameněliny
- fotky z lokalit

Další
- o mně
Návštěvní kniha
- oblíbené weby
- banner
Vítejte na mé osobní stránce o minerálech a zkamenělinách. Pravidelně sem budu uvádět nové články z právě navštívených lokalit nebo z lokalit, které se chystám v blízké době navštívit. Zkrátka tato stránka je hlavně takový zápisník z mnou navštívených lokalit a galerie mých minerálů a zkamenělin. Na stránce oblíbené weby naleznete stránky, které se týkají geologie (mineralogie, paleontologie, petrologie), a které se mi líbí. Také mi můžete napsat e-mail pokud budete mít bližší otázky ohledně kamenů. Doufám, že se vám můj web bude líbit a naleznete zde potřebné informace.

Lokality
- v sekci navštívené naleznete zápisky z mých výprav
- pokud si chcete přečíst nejnovějších 5 navštívených lokalit, pak je naleznete v sekci nejnovější
- lokality, které se chystám v blízké době navštívit naleznete v sekci chystané
- mnou objevená místa, kde se dají aktivně sbírat minerály

Galerie
- zde naleznete mou výstavní část sbírky minerálů a zkamenělin
- pokud si chcete prohlédnou lokality, tak jejich fotky naleznete v sekci fotky lokalit

Další
- o mně: zde naleznete mou charakteristiku
- návštěvní kniha: pokud se chcete nějak vyjádřit nebo mi nechat vzkaz
- oblíbené weby: další šutrácké stránky, které se mi líbí

25.8. 2010

Reporty z Železnorudska už jsou hotové, takže přeji pěkné počteníčko.

jezero
                                                                  Černé jezero

18.8. 2010

Jako poslední prázdninovou expedici jsem si vybral Železnorudsko. Zítra nejspíš navšťívím Pancíř a pokusím se najít nějaké kyanidy. Dále chci navšťívit lokalitu Milence s křemenými žílami a zkusím nalézt nějaké zlato v říčce Křemelná a Prášilském potoce. V Prášilech je taky malý lůmek, do kterého se chci také podívat. Tak snad moje poslední prázdninová expedice skončí úspěšně.

8.8. 2010

Přináším vám nové reporty z lokalit poblíž Lipna. Sice jsem nenavštívil všechny, které jsem měl v plánu, ale mám pár přírůstků ve sbírce a to stačí. Najdete je zde. Také chci poznamenenat, že na hradě Rožmberk probíhá až do konce srpna výstava minerálů. Pokud se sem podíváte budete mít příležitost vidět acháty z podkrkonoší, zkamenělá dřeva ze Studence, vltavíny, kyanity z Moravic a Malšína a mnohé další. Všem doporučuji.

25.7. 2010

Právě jsem se vrátil z Krkonoš a hned jsem pro vás připravil reportáže ze tří lokalit. Najdete je zde. Bohužel lokalita Medvědín nebyla prozkoumána z důvodu nerozluštění mapy a také proto, že nemám radiometr. Tímto chci tedy vyzvat někoho, kdo ho vlastní, bydlí v blízkosti Medvědína a má zájem o mineralogickou výpravu, tak ať mi napíše mail. Velkou pomocí by mi bylo i umístění lokality. Mám podezření, že daná lokalita se nachází v místě, které je na mapě označováno jako "Na haldách", ale nevím to jistě. Případným pomocníkům děkuji.

10.7. 2010

Jsou tu prázdniny, a tak se ke slovu dostávají kameny mnohem více, než v ostatních ročních obdobích. Jako první "expedici" jsem navštívil Lipensko. Byl jsem zde od 2 - 10. 7. 2010. Během těchto dnů jsem navštívil lokality doporučené Jihočeským mineralogickým klubem. Tyto lokality naleznete v sekci navštívené lokality nebo zde. Nutno podotknou, že jsem zde byl s rodiči spíše na procházkové expedici, což v tomto počasí nebylo to nejlepší, takže proto tolik výprav...