minj
Lokality


Krupka - Vrchoslav
(den konání 26.2. 2016)

dobyvka
Aktuální podoba dobývky s nejlepšími nálezy.


   Po dnešních školních povinnostech jsem dorazil do Ústí krátce po druhé hodině a tak jsem si řekl, že bych si zajel na nějakou blízkou lokalitu. No a jelikož dneska měl být Jirka s Přemkem ve Vrchoslavi, tak jsme se s Martinem domluvili, že se k nim aspoň na dvě hodinky přidáme.
   Na lokalitu jsme se vyškrábali kolem čtvrt na pět. Kluci už nějaké vzorky měli a šťourali se v otevřených dutinách. Jirka tahal krásné křemeny a Přemek zase klasické lesklé fluority do 2 cm. Já jsem si našel zajímavou protáhlou dutinu, ze které na mě koukali hezké fluority a Martin jelikož nemohl nikde najít místo, kde by kopnul a tak se přidal ke mě a kopal z druhé strany převisu.
dobyvka
Velké dutiny ve stěně naznačují co se zde asi dalo a stále dá najít.


Hezká drúza xx fluoritu
(Vrchoslav - dobývka).
Velikost vzorku 133 mm.
   Dnešní reportáž bude opravdu krátká, jelikož Martin ze své strany převisu vyndal několik křemenů, které snad budou zajímavé a já krom toho že jsem si ošklivě díky jednomu velkému úlomku poškrábal nové brýle, což mě silně naštvalo jsem danou dutinu vysekal. Jen jediný vzorek stál za to a chtěl jsem si ho dát do sbírky, ale bohužel při odchodu kolem šesté hodiny se mi vysmekl kbelík a všechno se vysypalo a začalo kutálet ze svahu dolu. Většina vzorků přežila a vzorek, který jsem si nejvíce cenil se ošklivě klepl na jedné z nejvíce estetické krychli. No takže rekapitulace. Poškrábané brýle, pouze jeden pěkný vzorek získaný vlastním nálezem, který jsem v zápění díky smyklé noze na sněhu zničil. Tak snad příště a musím si pořídit chemický štít na ochranu obličeje a brýlí.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Drúza xx fluoritu
FOTO 2 = Drúza xx fluoritu
FOTO 3Hezká drúza xx fluoritu
Jakub Mysliveček ©