minj
Lokality


Krasejovka
(den konání 8.5. 2014)

pole
Pole připravené ke sběru se díky slunci proměnilo ve vyprahlou pláň.


   Využili jsme květnových svátků a vyrazili jsme na Lipensko. Vzhledem k tomu, že se musím připravovat na zkouškové období, tak mám v plánu jen dvě výpravy. První z nich byla výprava na vltavínovou lokalitu Krasejovka.
   Přes noc vydatně pršelo a tak jsem se těšil na ráno až dorazíme na pole. Na místo jsme však dorazili až kolem dvanácté a sluníčko, které od rána svítilo nám pole totálně vysušilo.
kopaniste
Stav kopaniště.


dira
Jedna z "šachet" na kopaništi.
   Na poli jsme se setkali s Petrem Třebínem. Petr už měl 4 pěkné kousky, ale také pěkně nadával na vyprahlé pole. Začali jsme tedy procházet pole, ale ani po cca hodně a půl hledání jsme se Zuzkou nic nenašli. Petr našel ještě jeden vltavín a to bylo vše.
   Již nemělo cenu procházet pole a tak jsme se ještě šli podívat na kopaniště u Krasejovky. Celkem mě zde překvapilo, že mnoho starých jam bylo zavaleno a terén se začal zarovnávat a tak tedy i trochu "rekultivovat" díky gravitaci. Nové výkopy zde ale také byly.


   Na tomto místě jsme se pokusili najít paberkováním nějaké zapomenuté střípky, ale také jsme vůbec nic nenašli. Hold na Krasejovce mám na vltavíny smůlu. Ale jednou ho najdu a zařadím do sbírky!
dira
Některé díry připomínají spíše štoly.


FOTO = Lokalita
Jakub Mysliveček ©