minj
Lokality


Dobranka u Dobrné
(den konání 3.9. 2014)

sber
Sběr na lokalitě.


   Září máme relativně volné a tak ho hojně využíváme k šutráckým výpravám. Na podzim máme většinou v plánu Krupku, jenže situace v Krupce je podlední dobou špatná díky napjatým vztahům mezi sběrately o kterých se nebudu dále rozepisovat.
   Při minulé návštěvě Soutěsek jsme měli původně v plánu také návštěvu Dobrné, ale díky bohatému úlovku jsme Dobrnou již neabsolvovali.
natrolit
Několik propojených dutin s natrolitem (Dobranka u Dobrné).
Velikost vzorku 98 mm.


natrolit
Natrolit (Dobranka u Dobrné). Velikost vzorku 92 mm.
   Tentokrát jsme měli v plánu jinou lokalitu v blízkosti Dobrné, kterou také nebudu blíže přibližovat, jelikož zde někdo pěkně řádí. Na této lokalitě jsme strávili několik hodin a poté jsme se přesunuli k Dobrance.
   Na lokalitě jsme byli pouze hodinku a čtvrt, ale konečně jsme začali kopat a tak se po minulé neuspěšné návštěvě (a vůbec poprvé) jsme našli více lepších vzorků. Především jsme nacházeli natrolit, dále kalcit a phillipsit. Místo jsme po sobě samozřejmě uvedli do +- původního stavu...


   Rozhodně jsme se rozhodli, že musíme lokalitě věnovat více pozornosti. Nálezy zde určitě budou a to poměrně velmi kvalitní. V nejbližší době se do Dobrné tedy podíváme znovu a na celý den. 
natrolit
Krásný sbírkový vzorek natrolitu.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Kalcit
FOTO 2Několik propojených dutin s natrolitem
FOTO 3Natrolit
FOTO 4 = Hezká dutina natrolitu
FOTO 5Krystaly kalcitu porostlé natrolitem
FOTO 6Krásný vzorek natrolitu
Jakub Mysliveček ©