minj
Lokality


Řepčice
(den konání 13.10. 2013)

repcice
Krásný podzimní den na lokalitě nejlepších českých chabazitů.


   V Řepčicích jsme již rok nebyli a jelikož si tuto lokalitu nemůžeme nechat žádný rok ujít, tak jsme ji dnes navštívili. Lokalita je ale poslední dva roky velmi skoupá na nálezy a tak jsme s Martinem doufali, že aspoň něco najdeme. Jeli jsme mým autem a moje první delší cesta tímto vozem dopadla výborně.
   Po příjezdu na lokalitu bylo sice zataženo, ale cca po 10ti minutách se objevila modrá obloha a ze zamračeného dne byl rázem krásný podzimní den.
chabazit
Chabazit (Řepčice).
Velikost vzorku 97 mm.


chabazit
Nejlepší nalezená ukázka chabazitu (Řepčice). Velikost vzorku 118 mm.
   S Martinem jsme nejdříve chvíli pracovali v hlavním výkopu, kde jsem nějaké vzorky chabazitu našel. Bohužel se nemohou rovnat s mými staršími nálezy, ale i tak alespoň něco. Martin se šel podívat ke starému výkopu a cestou našel praváka, takže jsme se sbalili a pokračovali jsme ke starému výkopu. Cestou jsem ještě Martinovi našel dva pěkně velké praváky, které zkušený houbař Martin málem zašlápl. U druhého výkopu se Martin najedl, zatímco já jsem pracoval. Výsledek nebyl ale žádný. Ani jedna dutina s chabazitem se neobjevila.
   Je škoda, že tato lokalita již neposkytuje kvalitní ukázky chabazitu, nicméně začínající sběratel si zde jistě nějaké méně kvalitní vzorky najde.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Typická dnešní ukázka chabazitu
FOTO 2 = Chabazit
FOTO 3 = Nejlepší nalezená ukázka chabazitu
Jakub Mysliveček ©