minj
Lokality


Chlum nad Malší
(den konání 19.9. 2013)


   Ve středu jsme měli jet s Petrem Třebínem na lokality Besednické oblasti, ale rodičům se nechtělo, jelikož celý den pršelo (což je mimochodem nejlepší počasí pro polní sběr vltavínů) a díky rychlosti Ústeckého magistrátu mám sice autoškolu úspěšně za sebou, ale patřičnou kartičku (řidičák) ještě nemám, takže nemohu řídit sám. Proto jsme tedy vyrazili až dnes, jelikož mělo být polojasno a poměrně i teplo.
   Petr mi to ale na poslední chvíli odřekl, takže jsem naprosto nepřipavený (neznalý oblasti) jel s rodiči. Ti mě vyhodili někde u Chlumu s větou "Máš 3 hodiny...", a šli na procházku. Já nějakou hodinu bloudil lesem, jelikož mě vyhodili v naprosté ****** (né že bych něco měl proti Chlumu, ale bohužel jsme byli někde nevim kde za obcí).
piskovna
Chlumecká pískovna od jihovýchodu.


   Pískovnu jsem ale naštěstí našel. Ta je celá oplocená a jakmile vás někdo zmerčí, tak už vytahují dalekohledy a připravují se na vaše nelítostné vyhnání. Pokusil jsem se alespoň na netěženou část pískovny dostat - marně. Byl jsem doslova vypískán. Naprosto mi to zkazilo náladu a tak jsem se přemístil na pole za pískovnou, kde se neustále kope, díry jsou poté zahrábnuty zemědělci a opět se kope nanovo. Opět jsem zde chodil a prohlížel vykopaný materiál, přičemž jsem zde nalezl vltavínek cca 1 mm tlustý a neporušený! Jak se něco takového dochová, tomu nerozumím, ale alespoň mám zajímavý vltavín.


   Nakonec jsem chtěl zajít do rozkopaného lesa, ale nějak jsem to místo zřejmě minul a vyšel na poli u Chlumu. Bylo čerstvě zoráno, opršeno, ale neměl jsem už čas a rodiče chtěli jet, takže jsem to vzal po poli k Chlumu a cestou koukal do ornice. Nic jsem zde nenašel a ani jeden sběratel, kterého jsem potkal nic neměl a jen valil oči, když jsem mu řekl, že jsem se pokusil dostat do pískovny...
   Dnešní den tedy nic moc. Chlum nejspíš ještě někdy navštívím, ale určitě jen kvůli druhému zmíněnému poli. Vstup do pískovny byť jen pro jediný vltavín je zde nemožný a místní pracovníci vyženou každého, kdo se o to pokusí.
vltavin
Placička vltavínu.


   Při cestě zpátky na Lipno jsme se zastavili ve Vyšším Brodě, kde jsem s Petrem vyměnil nějaké vzorky z Malenic a pár dalších.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Placička vltavínu
Jakub Mysliveček ©