minj
Lokality

Číháň
(den konání 16.7. 2012)
Autor: Martin Pluhař

lom
Zde jsem se snažil také něco najít, ale neuspěl jsem.


   Po kontaktu s Kubou mi doporučil lokalitu Číhaň, na které teda nebyl, ale prý se tu dají najít pěkné vzorky. Takže jsem měl rozhodnuto kam pojedu. Jenom jsem doufal, abych tuto lokalitu našel, měl jsem pár zdrojů od Kuby, takže jsem lokalitu celkem rychle našel, mělo se jednat o nečinný lom, což se mi hned z počátku vůbec nezdálo, protože byl činný na můj vkus až moc.Nejprve zde bylo naprosto jasně vidět, že sem jezdí motorkáři a také nějaké těžební bagry, které odváží  z lomu natěžený materiál. Naštěstí jsem zase přijel trošku na můj vkus pozdě, takže už tu nikdo kromě jednoho houbaře nebyl . rybnicek
Rybníček, který je kousek od lomu.


kremen
Křemen s malými krystalky (Číhaň).Velikost vzorku 135mm.
   Nejdříve, jak je mým zvykem, jsem prošel celou lokalitu a našel pár vzorků kalcitu a nějaké zbytky ze zbytku křemene, které tu někdo zanechal. Po prohlídce celého lomu jsem se rozhodl kopat u jedné z křemených žil, kterých tu opravdu bylo po málu takže mi to zjednodušilo rozhodování. Po asi půl hodince jsem nenašel nic, ale vůbec nic, takže jsem se přesunul jinam o kousíček vedle, kde také byla křemená žíla, ale štěstina mě asi opustila, protože i zde jsem nic nenašel. Tak jsem si řekl, že se ještě půjdu jednou podívat na vrchol lomu, kterému jsem nevěnoval tolik času. Po další hodině jsem zjistil že i tohle byla ztráta času.


   Už mi moc času nezbývalo tak jsem se šel podívat k jednomu místu u lomu, které bylo trošku odstrčeno a bylo vidět, že tu už dlouho nikdo na stěnu lomu nešáhnul. Po půl hodince se mi podařilo najít nějaké zbytky ale nic moc.
   No abych se přiznal čekal sem od této lokality více, jak od Kubových informací, tak od vzorků které jsem našel na internetu. Zřejmě jsem někde udělal chybu, jsem si vědom, že toho tolik do stěny moc nenamlátim narozdíl od mých kolegů, ale přeci jenom jsem na prozkoumání neměl potřebné množství času, ale určitě tuto lokalitu prozkoumám podrobněji ať už sám nebo případně i s mými kamarády.
kremen
Zašlý křemen focený z blízkosti (Číhaň).Velikost vzorku 51mm.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Vzorek s dutinou křemene
FOTO 2Zašlý křemen focený z blízkosti
Jakub Mysliveček ©