minj
Lokality


Annín
(den konání 15.7. 2012)
Autor: Martin Pluhař

lom
Zde se nachází opravdu velké množství vzorků.


   Moje další výprava byla na lokalitu Annín, na kterou jsem narazil náhodou, když jsme kolem ní projížděli. Napadlo mě, že bych se tam mohl aspoň podívat, vyšel jsem z auta a směřoval cestou k lomové stěně, celkem dlouho jsem chodil okolo stěny a koukal jestli neuvidím aspoň nějaký vzorek čehokoli, protože jsem ani nevěděl jestli jsem vůbec na nějaké lokalitě. Po chvilce jsem uviděl na věčím kameni položené vzorky, které tu nějaký sběratel přede mnou nechal. (Nebudu ani raději říkat co jsem si myslel že jsem to našel). lom
Lom už je celkem zarostlý, ale při troše práce vzorky stojí za to.


kalcit
Největší nalezený kalcit, který je kopletně porostlý kalcitem (Annín).
Detail krystalů kalcitu.
   Poté co jsem se nabažil koukání na celkem, pro mě "dobré vzorky", jsem vyrazil k jedné stěně, kde jsem začal bouchat do stěny, abych si aspoň nějaký ten vzorek kalcitu odnesl. Práce to byla celkem snadná a nějaké vzorky jsem našel. Potom jsem se přesunul kousek dál na pravou stranu lomové stěny, kde jsem se snažil také něco najít a později jsem zjistil že toto místo bylo také nejlepší pro sběr, ale to jsem zjistil až po odchodu. Když už sem byl tady, tak jsem si říkal že tuto stěnu musím projít naprosto celou a tak jsem se také přesunul na úplný konec lomové stěny, kde už toho příliš dobré nebylo, ale vzorky pěkných kalcitů se na této lokalitě dá najít opravdu hodně.


   Bohužel mi nepřál moc čas, protože jsem chtěl jít úplně na jinou lokalitu, ale tu jsem nemohl najít. Tak jsem musel kvůli přicházející tmě začít balit a brát si ty nejlepší vzorky které se mi povedli najít, naplnil jsem si celej můj baťoh a pochodoval k autu. Až když jsem dorazil na chatu tak jsem zjistil, že v tom šeru jsem nejspíš zaměnil pár vzorků a nechal je na lokalitě.
   Ale stejně to beru jako povedenou výpravu, i když to tak vůbec ze začátku nevypadalo tato lokalita se my líbila a určitě ji zase, až budu mít cestu kolem, chci navštívit.
kalcit
Kalcit s drobnými jehličkami, pokrývající krystaly kalcitu (Annín).
Velikost vzorku 69mm.


FOTO = Lokalita
FOTO 1Kalcitová žíla s dutinou
FOTO 2Kalcit
FOTO 3 = Kalcitová deska s krystaly
FOTO 4Kalcitová deska s krystaly
FOTO 5Bílá kalcitová deska s krystaly
FOTO 6Kalcitová deska s krystaly
Jakub Mysliveček ©